Spółka z grupy Landsberg kupiła 10 kamienic na Długim Targu w Gdańsku pod hotel

12 stycznia 2018, 16:33Warszawa, 12.01.2018 (ISBnews) - Spółka Hotelsberg z grupy Landsberg sfinalizowała nabycie od Agencji Rozwoju Pomorza dziesięciu kamienic przy Długim Targu w Gdańsku za 48,8 mln zł, podał Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. W zabytkowych kamienicach powstanie hotel o wysokim standardzie. Realizacja inwestycji potrwa około 3 lat.  

"Kamienice przy Długim Targu 1-10 czekały na odpowiedniego inwestora od dekady. Agencja Rozwoju Pomorza, która jest właścicielem nieruchomości, sfinalizowała właśnie transakcję ich sprzedaży. [...] Kamienice sprzedano za 48,8 mln zł. W ich wnętrzach powstanie wysokiego standardu hotel. Konkurs ofert na sprzedaż, wspólne przedsięwzięcie inwestycyjne lub dzierżawę kompleksu dziesięciu kamienic przy Długim Targu wraz z przylegającym terenem położonym w obrębie ulicy Mieszczańskiej, Ławniczej i Ogarnej, został ogłoszony przez ARP w październiku 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Za najlepszą, uznano ofertę polskiego inwestora, Hotelsberg sp. z o.o. sp. k. Firma wchodzi w skład grupy Landsberg, która specjalizuje się w produkcji wyrobów stalowych dla budownictwa. Landsberg jest liderem na polskim rynku w produkcji kształtowników do okien PCV, a w zakres produkcji grupy wchodzą również stalowe pokrycia dachowe i elewacyjne – łączna produkcja wynosi 3 tys. ton miesięcznie. Spółka została założona w 2000 roku, jej kapitał jest w całości polski, a działalność produkcyjna od początków funkcjonowania firmy realizowana jest na Pomorzu, podano także.

"Dziś, ten lokalny kapitał wzmocni także branżę turystyczną inwestując w kamienice przy Długim Targu. Inwestor dostosuje je do potrzeb hotelu o wysokim standardzie. Odnowione zostaną elewacje oraz wnętrza, w atrium powstanie dostępna dla mieszkańców i turystów restauracja. Inwestor planuje też uporządkowanie przestrzeni wokół hotelu. Nowy blask zyskają przedproża kamienic i okoliczne ciągi piesze. We wnętrzach hotelu powstaną galerie sztuki, bursztynu, organizowane będą wernisaże. Realizacja inwestycji potrwa około 3 lat" - czytamy także w materiale.

(ISBnews)

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox