Radius Projekt sprzedał łącznie 620 mieszkań w I-III kw. 2017 r.

12 października 2017, 16:44Warszawa, 12.10.2017 (ISBnews) - Radius Projekt sprzedał łącznie 620 mieszkań w okresie I-III kwartału 2017 r., poinformował ISBnews prezes spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe grupy Robert Nowakowski.

„Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra i za sprawą oferty dopasowanej do oczekiwań kupujących nasze wyniki sprzedaży są bardzo wysokie. W efekcie nasza strategia w najbliższym czasie koncentruje się na segmencie mieszkaniowym i nie planujemy nowych inwestycji w segmencie komercyjnym. Naszą ambicją pozostaje realizacja dużych osiedli, zmieniających oblicze całych dzielnic" – powiedział ISBnews Nowakowski.

Flagową inwestycją Radius Projekt jest 'Osiedle Nowy Raków' w Warszawie.

„Jest to ostatni tak duży teren przeznaczony pod nową zabudowę mieszkaniową w tak bliskiej odległości od centrum. Prace budowlane ruszyły w kwietniu 2013 roku. Inwestycja zakłada budowę ok. 2000 mieszkań, sieci ulic wewnętrznych wraz z małą architekturą. Planowany czas trwania inwestycji to 6 lat.

„Obecnie Radius Projekt oddał do użytkowania 7 z 18 budynków inwestycji 'Osiedle Nowy Raków'. Sprzedaliśmy 85% mieszkań w rozpoczętych etapach. Wprowadzamy teraz do sprzedaży budynek 15 i 16" – czytamy w komunikacie.

Kolejna inwestycja Radius Projekt „Apartamenty Bakalarska" z mieszkaniami w podwyższonym standardzie ma 80% sprzedanych mieszkań.

„Najnowszą inwestycją Radius Projekt  jest Park Leśny Rembertów. Będzie to nowoczesne osiedle z segmentu budżetowego, położone w warszawskim Rembertowie. Wybudujemy ponad 1 tys. mieszkań, w tym w pierwszym etapie wybudujemy 200 mieszkań. Inwestycje na tle najbliższej konkurencji ma wyróżniać podwyższony standard budynków. Od lipca, kiedy ruszyła sprzedaż, zostało nabytych 10% pierwszego etapu – dodał szef firmy.

Ponadto plany zakładają rozpoczęcie w październiku sprzedaży inwestycji „Apartamenty Raków" zlokalizowanej po sąsiedzku z „Osiedlem Nowy Raków". Znajdzie się tam ok. 700 mieszkań, a pierwszy etap będzie liczył ok. 100 mieszkań.

Radius Projekt to grupa kapitałowa, która od ponad 20 lat działa na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Profil biznesowy Grupy obejmuje działalność deweloperską związaną z realizacją inwestycji komercyjnych oraz mieszkaniowych, a także najem i zarządzanie nieruchomościami biurowymi, usługowymi, magazynowymi oraz mieszkaniowymi. Od 2012 roku Radius Projekt jest także generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowych.

(ISBnews)

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox