Asseco rozwija współpracę międzyn. z IBM w rozwiązaniach dla sektora bankowego

12 października 2017, 15:22Warszawa, 12.10.2017 (ISBnews) - Asseco Poland rozwija współpracę międzynarodową z IBM w zakresie rozwiązań technologicznych dla sektora bankowego, poinformował ISBnews.tv prezes grupy Adam Góral.
 
„W pełni identyfikujemy się z planem odpowiedzialnego rozwoju, czyli wspieramy te wszystkie działania naszego rządu, które prowadzą do powrotu wiary polskiego przedsiębiorcy w to, że może budować - również w wysokich technologiach – rozwiązania, które będą akceptowane również przez bogatych na świecie; że można budować coś, co będzie mogło być eksportowane" – powiedział ISBnews.tv Góral podczas Asseco Banking Forum.
 
"Ten rok jest pod tym względem niezwykle obiecujący w sektorze bankowym. Wspólnie z IBM zaczynamy realizować projekty i pracujemy nad kolejnymi pomysłami. Jest to wielkie osiągnięcie, o którym marzyłem kilkadziesiąt lat" – dodał prezes Asseco Poland.

W jego ocenie jest to też przykład, że wielkie firmy zaczynają się zmieniać. „Wiem, że oni są zadowoleni ze względu na naszą jakość i konkurencyjność. Dziękując im zachęcam byśmy patrzyli na tą współpracę jak najszerzej" – ocenił Góral.
 
Zaznaczył jednocześnie, że jest to dla dużych globalnych firm nowa jakość. „Zwykle przychodziły one z produktem amerykańskim lub z rynku dojrzałego. To zaczyna się zmieniać i to jest moim zdaniem przewaga IBM nad innymi potężnymi graczami. To się mocno wpisuje w plan p. premiera Morawieckiego. Do tego samodzielnie też sprzedaliśmy naszą platformę internetową Customer Banking Platform do kilku krajów. Budujemy tam zespoły, które będą świadczyły usługi, zdobywamy pierwsze referencje – to jest Wietnam, Gruzja, Czechy" – podsumował prezes Asseco Poland.   

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)

 

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox