Spółka zależna Vistalu złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

22 września 2017, 16:22Warszawa, 22.09.2017 (ISBnews) - Spółka zależna Vistalu Gdynia - Vistal Construction złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, podał Vistal. 

"Zarząd spółki Vistal Gdynia otrzymał informacje o złożeniu przez spółkę zależną Vistal Construction sp. z o.o. wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Vistal Construction sp. z o.o." - czytamy w komunikacie. 

W połowie września Vistal Construction złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, a wierzyciele spółek zależnych: Vistal Eko i Vistal Offshore, złożyli wnioski o ogłoszenie ich upadłości. 

Vistal Gdynia poinformował dziś we wcześniejszym komunikacie, że w związku z otrzymaniem od innej spółki z grupy - Vistal Offshore korekty wyceny długoterminowych kontraktów budowlanych, skorygował aktualizację wyceny swoich długoterminowych kontraktów budowlanych, co pomniejszy dodatkowo jednostkowy wynik finansowy brutto o ok. 0,7 mln zł oraz skonsolidowany wynik finansowy brutto o ok. 44,7 mln zł, podał Vistal. Wcześniej spółka szacowała negatywny wpływ korekt na skonsolidowany wynik finansowy brutto na 88,1 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)

 

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox