Cognor chce przeznaczać ok. 25% skonsolidowanego zysku netto na dywidendę

22 września 2017, 16:25Warszawa, 22.09.2017 (ISBnews) - Zarząd Congor przyjął politykę dywidendową, która zakłada przeznaczanie na wypłatę dywidendy ok. 25% skonsolidowanego zysku netto, pod warunkiem pokrycia straty z lat ubiegłych z kapitału zapasowego, poinformowała spółka.
"Zarząd zamierza w przyszłości rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy na poziomie około 25% skonsolidowanego zysku netto" - czytamy w komunikacie.


Intencją zarządu jest, aby polityka w zakresie dywidendy znalazła zastosowanie począwszy od podziału zysku netto spółki za rok obrotowy, który zakończy się 31 grudnia 2017 roku, podano także.
"Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ze względu na strukturę kapitałów spółki, w szczególności wysokość niepokrytych strat z lat ubiegłych w wysokości 193 mln zł, spółka nie może wypłacić dywidendy. Zarząd planuje uwzględnić porządku obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki oraz grupy za rok obrotowy 2017, projekt uchwały w sprawie wykorzystania kapitałów zapasowych, w celu pokrycia strat z lat ubiegłych, co pod warunkiem osiągania zysków w kolejnych latach obrotowych, pozwoli spółce na wypłatę dywidendy w przyszłości" - czytamy również.


Cognor Holding powstał w 1991 roku, zajmując się na początku działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od 1997 roku jest podmiotem notowanym GPW, a od roku 2006 stała się częścią większej grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Obecnie jest jednostką holdingową grupy kapitałowej obejmującej kilkanaście podmiotów działających głównie na terenie Polski.

(ISBnews)

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox