Menadżerowie LiveChat Software odkupili część akcji od inwestora finansowego

14 września 2017, 11:42Warszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Prezes LiveChat Software Mariusz Ciepły, przewodniczący rady nadzorczej Maciej Jarzębowski i członek rady nadzorczej Jakub Sitarz kupili łącznie 30 tys. akcji spółki, czyli część akcji wystawionych na sprzedaż przez inwestora finansowego, płacąc po 45 zł za sztukę, poinformował LiveChat.

"Dziękujemy akcjonariuszom, którzy byli z nami jeszcze przed wejściem LiveChat Software na giełdę. Dla naszej trójki LiveChat jest projektem w którego rozwój angażujemy się bardzo mocno. Między innymi dlatego wykorzystaliśmy okazję do dokupienia akcji naszej spółki. Przed nami mnóstwo ciekawych wyzwań na których teraz chcemy się skoncentrować" – powiedział prezes Mariusz Ciepły, cytowany w komunikacie.

12 września Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało LiveChat Software o rozpoczęciu przez dwóch akcjonariuszy procedury ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu) w związku z zamiarem sprzedaży pakietu akcji, przypomniano.

"LiveChat Software jest kontrolowany przez porozumienie akcjonariuszy, w skład którego wchodzą założyciele i kluczowi menedżerowie spółki. Nikt z nich nie wziął udziału w ostatniej sprzedaży akcji spółki, a porozumienie kontroluje łącznie akcje stanowiące ok. 47% kapitału LiveChat Software" - czytamy dalej.

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu "live chat dla biznesu". Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w kwietniu 2014 r. 

(ISBnews)

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox