GetBack chce być liderem rynku wierzytelności w Polsce do końca 2019 r. 

19 czerwca 2017, 11:18Warszawa, 19.06.2017 (ISBnews) - GetBack chce być największą firmą zarządzania wierzytelności w Polsce do 2019  roku, poinformował prezes Konrad Kąkolewski. W ciągu 3 lat od IPO GetBack zamierza być wiodącym podmiotem regionie CEE.                                                                                                                            
"Dzisiaj jesteśmy numerem dwa na rynku. Chcemy być liderem pod względem aktywów, odzysków gotówkowych i liczby klientów do końca 2019 roku" - powiedział Kąkolewski podczas konferencji na temat publikacji prospektu emisyjnego. 

"Chcemy rosnąć, głównie kupując portfele z rynku bankowego i telekomowego" - dodał prezes. 

Spółka podała, że w ciągu 3 lat od IPO GetBack chce stać się wiodącym podmiotem w regionie CEE dzięki budowie skali poprzez nabycie portfeli na własny rachunek oraz za pośrednictwem funduszy zewnętrznych. 

GetBack w ciągu 5 lat stała się wiodącym graczem w regionie, zarządzając wierzytelnościami o wartości nominalnej 20 mld zł i osiągając poziom rocznych odzysków wartości 713 mln zł w 2016 r.  Zwrot z kapitałów (ROE) wyniósł 52% w ub. roku. 

Pierwotna oferta publiczna do 40 mln akcji GetBack - w tym do 20 mln akcji istniejących, sprzedawanych przez jedynego obecnego akcjonariusza DNLD Holdings B.V., oraz do 20 mln akcji serii E nowej emisji - rozpoczyna się dziś od budowy księgi popytu wśród inwestorów indywidualnych, podano w opublikowanym dziś prospekcie. GetBack liczy na uzyskanie wpływów brutto z oferty do 20 mln akcji nowej emisji na poziomie 400-500 mln zł. Zakładany pierwszy dzień notowań akcji sprzedawanych i praw do akcji (PDA) nowej emisji na GPW to ok. 17 lipca.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank.

(ISBnews)

 

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox