GetBack przedstawi politykę dywidendową do końca 2017 r. 

19 czerwca 2017, 11:20Warszawa, 19.06.2017 (ISBnews) - GetBack nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2017 rok, ale do końca tego roku zarząd chce przedstawić politykę dywidendową spółki na najbliższe lata, poinformował prezes Konrad Kąkolewski. 

"Mamy niecałe 5 lat. Spółka jest wzrostowa, ale nasze drugie imię to cash. Mamy dyskusje z radą nadzorczą na temat dywidendy. W Radzie są ci, którzy po IPO będą mieli większość" - powiedział Kąkolewski podczas konferencji prasowej na temat publikacji prospektu emisyjnego.

"Jeszcze w tym roku będziemy chcieli przedstawić politykę dywidendową. Na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach" - powiedział prezes w rozmowie z ISBnews. 

Pierwotna oferta publiczna do 40 mln akcji GetBack - w tym do 20 mln akcji istniejących, sprzedawanych przez jedynego obecnego akcjonariusza DNLD Holdings B.V., oraz do 20 mln akcji serii E nowej emisji - rozpoczyna się dziś od budowy księgi popytu wśród inwestorów indywidualnych, podano w opublikowanym dziś prospekcie. GetBack liczy na uzyskanie wpływów brutto z oferty do 20 mln akcji nowej emisji na poziomie 400-500 mln zł. Zakładany pierwszy dzień notowań akcji sprzedawanych i praw do akcji (PDA) nowej emisji na GPW to ok. 17 lipca.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank.

(ISBnews)

 

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox