Aplisens podtrzymuje cel wzrostu przychodów r/r w 2015 r.

13 sierpnia 2015, 13:42Warszawa, 13.08.2015 (ISBnews) - Aplisens spodziewa się, że w całym 2015 r. wypracuje wzrost przychodów w ujęciu rocznym, jednak będzie on niższy niż przewidywane kwartał temu nieco ponad 10%, głównie ze względu na słabszą sprzedaż na wschodzie, poinformował prezes Adam Żurawski. Spółka utrzyma rentowność na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

"W pierwszym półroczu na rynkach krajów byłej WNP odnotowaliśmy spadki [-12,8% r/r], w kolejnych kwartałach raczej nie będzie poprawy. Mimo to nie myślimy o opuszczeniu tych rynków. To, że w Rosji straciliśmy tylko 7% może świadczyć, że zwiększamy udział w tym rynku. W okresie kryzysu proponujemy na wschodzie bardziej ekonomiczne produkty" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że pozytywne jest, że uzależnienie spółki od rynków wschodnich jest dziś dużo mniejsze niż w poprzednich latach.

Prezes poinformował także, że w całym roku wzrost sprzedaży do UE będzie wyższy niż +5% r/r w I półroczu, ale 20-procentowe wzrosty, w które celuje spółka jeszcze teraz nie nastąpią.

"W dłuższej perspektywie możemy te wzrosty osiągać, mamy duże możliwości zwiększania udziału w rynku UE" - dodał.

Spółka odnotuje też w tym roku wzrost przychodów w Polsce i wiąże nadzieje z modernizacją krajowej energetyki.

"Trwający program energetyczny w Polsce jest dla nas dużą szansą, nasze produkty kupują nie tylko generalni wykonawcy ale też podwykonawcy" - podsumował.

Aplisens jest liderem wśród krajowych producentów i dostawców rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

(ISBnews)

Autor: ISBnews

Zalogowanie do serwisu ekonomicznego analizy.bgzbnpparibas.pl
z Twojej obecnej przeglądarki nie jest możliwe.
Użyj nowszej wersji.

Pobierz teraz rekomendowaną przeglądarkę
i korzystaj w pełni z serwisu.
firefox firefox